Betahead
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Betahead

Kladi se Pametno!!!
 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 17.04.2008

Go down 
АвторПорака
henry
Forum Administrator
Forum Administrator
henry


Број на мислења : 615
Join date : 2008-04-15
Местолокација : Iznad Bakojanu

17.04.2008 Empty
ПишувањеПредмет: 17.04.2008   17.04.2008 EmptyЧет Апр 17, 2008 5:42 pm

Ova se izdvojuva za mene deneska

Flumi 1 i River 1
Bi trebalo da bidat betoni, iako flumi ide bez 3 napagaci ali LDU bez 3 vezni igraci. River mora da pobedi za da ne ceka ishod od Catolica-America. San Martin bez nekoi pogolemi sansi.

DC United 1
Moj favorit za titulata vo MLS, deneska igra full sostav protiv COlumbus ocekuvam kec.

Catolica-America Over
Tricky utakmica. Catolica ke igra bez dvata najdobri igraci. America e puna povredi odamna i igra ocajno. Inace Catolica treba da pobedi so 3 gola razlika da se plasira, a river da izgubi, ili so 5 gola razlika i da ja simne america od 1 mesto. Jako tesko. Zatoa najdobro da se igra e Over.

Everton-Chelsea Under

Najblisku mi e Under. Chelsea bez lampard i Drogba, Everton bez Arteta i Osman. cahil odamna ne igra. Iako e Chelsea pokvaliteten moze se da bide tuka.

Schaffhausen FC - Delemont 1
Delemont spored mene ke bide timot sto ke ispadne na kraj na sezonata. Chiasso ima soliden tim i ke se spasi ili ke go spasat. Za taa smetka treba da ispadne drug a toa e delemont ili Locarno. Shaffhausen e pokvaliteten tim i ocekuvam da pobedi deneska.

Aarau - Xamax Over, X2

Ovaa utakmica mi lici na patka. Aarau ima prividni sansi da se bori za evro mestata ama mislam deka nemat kvalitet za toa. Nivna situacija e momentalno na nicija zemja. Xamax od druga strana se bori da ne igra playoff so St Gallen i sekoj bod mu e potreben. Inaku koga igraat megu sebe sekogas ima mnogu golovi. Ocekuvam da ima i deneska.

Bellinzona - Wohlen 1
bellinzona se simna od prvoto mesto posle porazot od Shaffhausen a wohlen ima zacuduvacki dobra sezona. Sekogas se borel za opstanokot. Za da ne igra kvalifikacii ke mora da gi pobeduva mecevite doma. Wohlen mislam ne treba da e precka za 3 boda doma i doblizuvanje do Vaduz. Inaku Vaduz kako klub od lihtenstajn od ovaa sezona moze da igra vo prvata liga ama mislam deka razvojot na nastani ke dojde do tamu Bellinzona da vleze direktno do krajot na sezonata.
Вратете се на почетокот Go down
 
17.04.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» TIM cup 2008/09 23 avgust 2008
» 27.04.2008
» 28.04.2008
» 08.05.2008
» 10.05.2008

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Betahead :: Фудбал-Fudbal-
Отиди до: